Slovensky | Deutsch

O nás

 

ÚTULOK pri kaplnke, Orešianská cesta, Trnava 

otváracie hodiny pre návštevníkov denne 15-17 hod.

Združenie na ochranu zvierat ZOZ, založené v roku 2001,  je neziskové, apolitické, dobrovoľné zoskupenie ľudí sympatizujúcich s názorom práva na život bez krutosti všetkých živých tvorov.
Prevádzkujeme útulok pre opustené, túlavé a týrané zvieratá na území mesta Trnava a aktívne vystupujeme za práva zvierat.
Túlavé, opustené zvieratá sú mnohým na obtiaž. Môžu spôsobiť dopravné nehody a nezriedka sú vystavené krutosti a týraniu ľudí. Za vzniknuté problémy sú v plnej miere zodpovední majitelia psov; ich totožnosť je, bohužiaľ, väčšinou nezistiteľná, keďže neexistuje povinné trvalé označenie psa (tetovaním, v novšej dobe čipovaním).

takto vyzerá kŕmenie psíkov v útulku


zwinger.jpgVýstavba útulku začala chodením po úradoch a zháňaním sponzorov na stavbu útulku. Podarilo sa: mesto dalo k dispozícii na 10 rokov pozemok na Orešianskej ceste (1750 m2). To už bol čas, postarať sa o stavebný projekt, obohatený o idey a skúsenosti existujúcich slovenských útulkov. Predpokladaná výška vstupnej investície bola cca 2.000.000,- Sk.

Anka-Inka.jpgV októbri 2004 boli inžinierske siete už v zemi, hrubá stavba kotercov čakala na zastrešenie. Murované koterce, je ich naplánovaných 14, sú jednoduché, zatiaľ nie zatesnené, ale chránené proti vetru. Búdky v nich sú izolované, ležoviská z dreva. Jeden koterec pre 2 až max. 4 psíkov.

Koncom novembra 2004 sa do hotových kotercov sťahovali prvé psy. Začínalo sa s 12, mnohé z nich presťahované z asanačnej stanice... Denne pribúdajú ďalšie! V maringotke, na kope starých matracov, sa v dekách túlia k sebe malinké šteniatka a psíky, ktoré potrebujú špeciálnu starostlivosť.

Peniaze na stavbu útulku boli pozbierané z rôznych zdrojov. Mesto prispelo vtedy krásnou sumou 100.000 SK! Značnú položku poskytla zahraničná organizácia PARKS Foundation ako grant. Z 2 % z dane za rok 2003 sa nazbieralo 230.000 SK. Takto postupne sa rok čo rok zbieralo na výstavbu útulku, ktorý dnes už kompletne plní svoju úlohu.

Gassigeherinnen.jpg

ata-hana.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=2mLXExI7hT0